معرفی  صندوق خیریه کارکنان شرکت سازه گستر سایپا

معرفی  صندوق خیریه کارکنان شرکت سازه گستر سایپا

صندوق خیریه مهرگان از سال 1385  تاسیس گردید و این اتفاق برکتمند براساس پيشنهادی از دل نظام پیشنهادات شرکت سازه گستر سایپا و موافقت مدیریت عامل وقت، به ثمر نشست و تا بدین لحظه مشغول به کار است

به لطف ایزدمنان و خیرین صندوق، تا به امروز بالغ بر 225 خانواده را تحت حمایت خود قرارداده که این خانواده ها ، تا زمان رسیدن به شرایط نسبی و متعادل و با توجه به گنجایش و توان صندوق از حمایت صندوق بهره مند شده اند  و  بالغ بر 40 خانواده همچنان  به دلیل وضعیت نامساعد معاش و سـلامتی، یا شـرایط بی سرپرستی و بدسرپرستی، تحت پوشـش مهرگان قـرار دارند.

 

ثمرات درخشان صندوق مهرگان

 

  1. از سال ٨٩تا كنون درمان خانمي متولد ٧٢كه بيماري نادری خود ايمنی رنج ميبرند كه به لطف خدا هفته گذشته درمان به اتمام رسيد و من بعد مراقبت های ويژه براي حفظ سلامتی بايد داشته باشند و باتوجه به تك سرپرست بودن مادرشان و همچنين خودشان برنامه داريم مهارتهای شغلي ايشان را در جهت كسب درامد افزايش دهيم.

  2. پدری متولد٦٣كه ساليان سال از مشكل كليه و دياليز رنج مي بردو بدنشان ديگر به دياليز جواب نميداد كه پيوند كليه براي ايشان صورت پذيرفت و نتيجه پيوند مطلوب بود و ايشان به اغوش خانواده بازگشته كه در حال حاضر بدنبال فرصت شغلي مناسب جهت گذران زندگي اين خانواده مي باشيم.

  3. خانمی كه سرپرست سه فرزند هستند و دو فرزند ايشان مادرزادی مشكل شنوايي داشته و بايد تعويض حلزون گوش ميشدند يك فرزند توسط خيريه ديگري درمان و فرزند دوم توسط خيريه مهرگان درمان شدند و درحال حاضر هم تحت حمايت جهت درمان و معيشت ميباشند.

  4. پدر خانواده كه به دليل ٥ ميليون بدهي چندسالي در زندان بودند كه با كمك مهرگان از زندان ازاد و به اغوش خانواده بازگشتند.

  5. پدری كه داراي يك فرزند معلول بوده جهت امرار معاش تاكسي قسطي خريداري نموده و متاسفانه به دليل مشكلات ناگهاني بيماری صعب العلاج خودشان و همسرشان نتوانستند كاركنند و ماشينشان توقيف شد با كمك خيريه مهرگان هزينه هاي درمان و بدهی معوقه پرداخت شد و ايشان مجدد مشغول به كار شدند.

 

چکیده آمار نفرات تحت پوشش

 

این صندوق 40 خانوار تحت پوشش ، 130 نفر تحت پوشش، 13 خانواده دارای بیماران صعب العلاج و پرهزینه، 70 فرزند تحت پوشش، 27  خانواده های تک سرپرست (مادر سرپرست)  ، 57  فرزند یتیم و بد سرپرست  و 40  فرزند محصل را تحت پوشش دارد.

هدایای خیرین صرف هزينه های ایشان با اولویت هایی به ترتیب ذیل انجام میشود :

درمانی و پزشكی، کمک هزینه ودیعه مسکن، كمك هزينه خريد اثاثيه و لوازم-ارزاق، کمک هزینه تحصیلی و لوازم التحریر- كمك هزينه سفر-  كمك هزينه تسويه بدهي افراد

موارد موردی مانند کمک به بحران زدگان ملی ( سیل و زلزله) نیز با کمک های گلریزان همیاران صندوق از جمله توفیقات این صندوق بوده است.